Türkiye’nin Hidrojen Peroksiti
Hayatın Her Alanında

Bu, farklı coğrafyalardan yükselen iki köklü şirketin bugüne dek elde ettiği bilgi ve deneyimleri bir araya getirerek oluşturduğu yeni bir yolculuğun hikâyesi…

1909 yılında Almanya’da başlayan, bugünse dünyanın 110 ülkesine ulaşan, peroksit bazlı başlatıcıların ve özel kimyasalların küresel ve lider firmasının hikâyesi…

İşte bu, United-Initiators’ın hikâyesi!

Hidrojen Peroksit üretimi için 1909 yılında patent alan United-Initiators, faaliyetlerine 1911’de Almanya’nın Pullach kentinde kurulan tesiste başladı.

1930’lu yıllarda ilk inorganik peroksit üretimini gerçekleştirdi ve %81’e varan hidrojen peroksit çözeltisi konsantrasyonu elde ederek, denizaltı ve uçak yakıtları için kimyasallar elde etmeye devam etti.

Aynı on yıl içinde Sodyum Perkarbonat ve Karbamid Peroksit üretimlerini sürdüren United-Initiators, ilerleyen yıllarda organik kimya alanında yaptığı atılımlarla organik peroksit üretimlerine başladı.

2019 yılında Türkiye'nin en büyük hidrojen peroksit üreticisi Hidrojen Peroksit A.Ş.’yi satın alarak gücüne güç kattı.

 


1999 yılında Türkiye’de faaliyetlerine başlayan Hidrojen Peroksit A.Ş., 2005 yılında yaptığı kapasite artırımıyla yatırımlarını güçlendirdi.

Otooksidasyon proseslerini başarıyla yürüterek her tipte ve konsantrede Hidrojen Peroksit üreten bir kimya firması haline geldi.

2019 yılında dünya devi United-Initiators bünyesine dahil olan Hidrojen Peroksit A.Ş., Türkiye’nin enerjisini dünyaya taşımaya devam ediyor.

Bugün United-Initiators, 100’ün üzerinde ülkeye yaptığı ihracatla sanayi kimyasalları, kağıt üretimi, tekstil beyazlatma, deterjan ve temizlik kozmetiği, madencilik, gıda, elektronik ve ilaç sektörlerinin hammadde ihtiyacını karşılıyor.

Almanya, Fransa, Hindistan, ABD, Çin, Avustralya, Kanada, Türkiye’de yer alan toplam 11 tesisiyle tüm dünya için üretim yapıyor, peroksit bazlı başlatıcıların ve özel kimyasalların küresel ve lider üreticisi olmayı sürdürüyor.

Stok ihtiyacı olmadan direkt olarak üretim tedariği avantajı sunan United-Initiators, farklı konsantrasyonlarda ürün gamı seçenekleri ve terzi işi uygulamaya özel üretim yapılabilme yeteneği ile öne çıkıyor.

Yenilikçi endüstriyel kimyasallar üretme tutkusuyla inovasyon odaklı Ar-Ge çalışmaları ile daima daha iyisi için çalışıyor.

İnsana, doğaya ve bilime inanan United-Initiators, sürdürülebilir kalite, kaynakların doğru seçimi, yenilik ve gelişim doğrultusunda yatırımlarına devam ediyor.